Elin Players

ELIN PLAYERS

ELIN Players är Civilekonomernas Mästeri. Vi finns till för att få de nya ekonomstudenterna att känna sig välkomna under sina första veckor på Linköpings universitet, samt se till att arrangera festliga höjdpunkter under året både för ekonomer men även för hela universitetet.

Vårt utskott består av 12 drivna och engagerade studenter med målet att förgylla läsåret med oförglömliga minnen och bidra till den studiesociala delen av studieåren.

Kontaktuppgifter Players:

Ella Filipsson

(Ordförande ELIN Players)

070 -761 63 20

players@elin.se

Alexander Oscarsson

(General)

070- 312 92 40

general.players@elin.se

Linus Lannhard

(Kassör)

070-330 05 63

kassor.players@elin.se

Martin Borg

(Ljud & Ljus)

072-228 55 33

ljud.players@elin.se

Amanda Öberg

(Push & Repro)

072- 333 89 01

tryck.players@elin.se

Maja Irstam

(Push & Repro)

073-718 48 14

tryck.players@elin.se

Filippa Permbeck

(Spons)

073-854 48 28

spons.players@elin.se

Carl Hedner

(Spons & Vice grek)

072- 300 09 69

spons.players@elin.se

Gustaf Wränghede

(Öl & Bar)

076- 941 42 74

bar.players@elin.se

Ludwig Sonerud

(Överste Grek)

076- 196 73 26

grek.players@elin.se

Jessica Gardell

(Info & Mat)

076- 040 06 73

info.players@elin.se

Tova Nero

(Gyckel & Sittning)

072- 388 69 65

gyckel.players@elin.se

Dessa event arrangerar vi:

Två veckors introduktion för nya Civilekonomstudenter till studentlivet, där Nollan lär sig allt nödvändigt för att klara sig som nybliven student.

En sittning för alla damer på Civilekonomprogrammet. En uppskattad sittning varje år, fullspäckad med överraskningar som garanterat är något utöver det vanliga. Efter sittningen hålls givetvis eftersläpp tillsammans med alla ekonomherrar.

Årets absolut bästa kraball ni absolut inte vill missa som hålls i början av december. Flera olika dansgolv med grymma DJs samt ett välkänt band på scen.

Ett mysigt julbord tillsammans med dina ekonomvänner som rundar av höstterminen innan det är dags att bege sig hem för jullov. Kanske kommer tomten på besök?

En dag fylld av lekar och tävlingar vi anordnar tillsammans med kusin-festeriet Clubmästeriet. Ekonomer tävlar i lag tillsammans med studenter från I-sektionen under en hel dag som sedan avslutas med sittning och fest.

Players utan tvekan största arrangemang. En helhelg för studenter från alla program med togakravall, tävlingar i lag och fest, allt i äkta grekisk anda.

En härlig grillfest för ekonomstudenter där vårkänslorna dansar i takt till livemusik. Allt för att avsluta året på topp!

Translate »