Elin Players

ELIN PLAYERS

ELIN Players är Civilekonomernas Mästeri. Vi finns till för att få de nya ekonomstudenterna att känna sig välkomna under sina första veckor på Linköpings universitet, samt se till att arrangera festliga höjdpunkter under året både för ekonomer men även för hela universitetet.

Vårt utskott består av 12 drivna och engagerade studenter med målet att förgylla läsåret med oförglömliga minnen och bidra till den studiesociala delen av studieåren.

Kontaktuppgifter Players:

Klara Grönlund

(Ordförande ELIN Players)

072 – 704 41 97

players@elin.se

Markus Lockner

(General)

070 – 614 87 99

general.players@elin.se

Daniel Flores

(Kassör)

072 – 202 30 65

kassor.players@elin.se

Jakob Bergström

(Ljud & Ljus)

070 – 940 06 62

ljud.players@elin.se

Filippa Kindborg

(Push & Repro)

079 – 340 64 40

tryck.players@elin.se

Anna Bergendahl

(Push & Repro)

076 – 889 89 27

tryck.players@elin.se

Gabriella Gaunitz

(Spons)

076 – 704 34 32

spons.players@elin.se

Mattias Palmblad

(Spons & Vice grek)

072 – 222 70 02

spons.players@elin.se

David Kjerfve

(Öl & Bar)

072 – 326 64 18

bar.players@elin.se

Hannes Martinsson

(Överste Grek)

070 – 782 06 77

grek.players@elin.se

Emma Nilsson

(Info & Mat)

072 – 223 31 75

info.players@elin.se

Hedda Törnstrand

(Gyckel & Sittning)

072 – 316 50 72

gyckel.players@elin.se

Dessa event arrangerar vi:

Två veckors introduktion för nya Civilekonomstudenter till studentlivet, där Nollan lär sig allt nödvändigt för att klara sig som nybliven student.

En sittning för alla damer på Civilekonomprogrammet. En uppskattad sittning varje år, fullspäckad med överraskningar som garanterat är något utöver det vanliga. Efter sittningen hålls givetvis eftersläpp tillsammans med alla ekonomherrar.

Årets absolut bästa kraball ni absolut inte vill missa som hålls i början av december. Flera olika dansgolv med grymma DJs samt ett välkänt band på scen.

Ett mysigt julbord tillsammans med dina ekonomvänner som rundar av höstterminen innan det är dags att bege sig hem för jullov. Kanske kommer tomten på besök?

En dag fylld av lekar och tävlingar vi anordnar tillsammans med kusin-festeriet Clubmästeriet. Ekonomer tävlar i lag tillsammans med studenter från I-sektionen under en hel dag som sedan avslutas med sittning och fest.

Players utan tvekan största arrangemang. En helhelg för studenter från alla program med togakravall, tävlingar i lag och fest, allt i äkta grekisk anda.

En härlig grillfest för ekonomstudenter där vårkänslorna dansar i takt till livemusik. Allt för att avsluta året på topp!

Translate »